Search:
Szorstkowanie walców - Trans Młyn
20138
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-20138,edgt-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,hudson-ver-2.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.4,vc_responsive
 

Szorstkowanie walców

Szorstkowanie walców

Szorstkowanie walców

Oprócz regeneracji walców rowkowanych, specjalizujemy się również w odbudowie powierzchni walców gładkich (samoszorstkujących), przeznaczonych głównie do przemiału drobnych, kruchych kaszek z twardej pszenicy.

Powierzchnia pracy walców gładkich różni się zasadniczo od powierzchni pracy walców rowkowanych. Głębokość najmniejszych rowków wynosi około 0,15 mm, natomiast porowatość walców szorstkowatych jest gołym okiem niedostrzegana. Podczas długotrwałego użytkowania walców gładkich, na skutek tarcia wywołanego przez mlewo, powierzchnia staje się szklista, walce zatracają szorstkość, powodując nieprawidłowości rozdrabniania. Jedynym sposobem przywrócenia szorstkości jest ponowne oszlifowanie i szorstkowanie. Walce po dłuższej, intensywnej pracy rozgrzewają się i przy końcach zwiększa się ich średnica bardziej niż w środku, w celu zapobiegania temu niekorzystnemu zjawisku , końce szlifujemy nieco stożkowo, a same krawędzie są ścięte.

Metoda szorstkowania

Szorstkowanie wykonujemy maszyną zwaną „śrutownica”, stosując śrut o różnej granulacji, najwyższej jakości i twardości.

Przed szorstkowaniem każde walce są dokładnie szlifowane oraz wykonane jest wyoblenie według zalecenia klienta. Szorstkowanie walca przeprowadza się na maszynie automatycznej o ruchu posuwisto-obrotowym, co daje dokładność szorstkowania na całym obwodzie i długości.

3765

Zadowolonych klientów

189504

Przepracowanych godzin

128

Lat dośwadczenia

Walce szorstkowane

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące szorstkowania walców lub pozostałej części oferty, nie wachaj się z nami skontaktować.

Zapewniamy

Zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić
24H

Oferując doradztwo technologiczne jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę od poniedziałku do niedzieli. Na Państwa zapytania odpowiadamy telefonicznie lub mailowo do 24h.

Indywidualne podejście

Każde zapytanie traktujemy indywidualnie, a w odpowiedzi przeprowadzamy konsultacje z klientem, umożliwiające dokładne poznanie specyfikacji parametrów dotyczących usługi.

Doświadczenie

Długoletnie doświadczenie i wiedza pozwalają nam na propozycje najkorzystniejszych dla Państwa rozwiązań technologicznych.

Elastyczność

Terminy realizacji wykonywanych usług ustalamy indywidualnie, jesteśmy również w stanie skrócić czas wykonywanego zlecenia do minimum w zależności od Państwa potrzeb a naszych możliwości.

Wygodny transport

Oferujemy własny transport, nie naliczamy dodatkowych kosztów zarobkowych związanych z odbieraniem lub dostarczaniem Państwa towaru.

Wszechstronna oferta

Świadczymy również usługi tokarskie, oraz prowadzimy skup i sprzedaż walców. Jesteśmy w stanie wyprodukować różne części do maszyn młyńskich, rolniczych i innych.

Doradztwo

Doradzamy w charakterystyce rowkowania w celu uzyskania jak najlepszych wyciągów.

Korzystne warunki

Posiadamy korzystne ceny usług z możliwością indywidualnych negocjacji.

Specjalne oferty

Dla klientów odległych proponujemy usługę na poczekaniu (do 12 walców w czasie 16 godzin wraz z regeneracją czopów).

Zapytaj nas o ofertę

Skorzystaj z poniższego formularza